הריון ראשון
מקור pixabay

הריון ראשון הינו מפתיע, מסעיר, מפחיד! מצחיק, מביך? ועוד הרבה תחושות אמוציונאליות. ללא ספק חוויה של פעם בחיים. האם את בהריון? בכתבה הבאה נפרט מהם התסמינים המלווים הריון ואיך תזהי אותם.

חזה נפוח ורגיש למגע

הכניסה להריון גוררת תגובה של ייצור מסיבי של הורמונים בגוף וצמיחה של השדיים. הרגישות המזכירה במקצת את הכאב שלפני המחזור מודגשת פי כמה עם הכניסה להריון. כשהגוף יתרגל לרמות ההורמונאליות החדשות לקראת סיום השליש הראשון של ההריון, הרגישות תפחת בהדרגה.

עייפות

האם את מרגישה עייפה, גמורה , סחוטה ורצוצה למרות שישנת המון בלילה ואת פשוט לא מצליחה לגרד את עצמך מהמיטה ? לא ברור מהי הסיבה המרכזית לעייפות הנלווית להריון. ייתכן ותורמים לכך הרמות ההורמונאליות הגבוהות. בשליש השני כבר תרגישי רעננה יותר.

דימום קל מאוד

הסברה היא שהדימום מעיד על כך שהביצית המופרית הגיעה לרחם אך איננו יודעים זאת בוודאות.

מדובר בדימום קל מאוד ומופיע כנקודות אדומות קטנות או כתמים חומים קטנים.

בחילות והקאות

בחילות הבוקר תוקפות כחודש לתוך ההריון. ישנן מעטות מאושרות שאינן נתקלות בתופעה כלל. למרות שהתופעה נקראת בחילת בוקר היא יכולה להופיע במהלך כל שעות היום.

מה זה הריח הזה?

נשים הריוניות מעידות שחוש הריח שלהן מוגבר מאוד וכי ריחות שהן רגילות אליהן כמו קפה בבוקר פתאום מעוררים בחילה ומאכלים אהובים נמחקים מהתפריט.

תחושת נפיחות באזור המותניים

התחושה דומה מאוד לימים שלפני המחזור.

כל הזמן צריכה פיפי?

גופה של אישה הריונית מייצר ומעבד יותר נוזלים ודם מהרגיל. כתוצאה מכך מפרישות הכליות יותר נוזלים לשלפוחית השתן. בחודשים המאוחרים של הריון התפתחותו של העובר תורמת ללחץ המופעל על השלפוחית ומגביר את הצורך במתן שתן.

המחזור מאחר?

אם המחזור שלך סדיר בדרך כלל אזי מחזור שמאחר הינו סיבה מצוינת לערוך בדיקת הריון.

אם את חשה בחלק מהתסמינים הללו מומלץ לרכוש ערכת בדיקת הריון ביתית. אם התוצאה שלילית, המחזור עדייין מאחר ואת עדיין חשה מוזר פני לרופא לקבלת יעוץ ועזרה מקצועית

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here